Blog

  • Anasayfa
  • /
  • Blog
  • /
  • Google'da Üst Sıralara Çıkmak
İnternet dünyası her geçen gün büyümeye devam ediyor.  İnternet üzerinden satış ve pazarlama yapan sitelerin Google'da ilk sıralarda çıkması satış oranına çok büyük katkılar sağlamaktadır. Peki sitemizin üst sıralara çıkması için neler yapmalıyız?

Google'da Üst Sıralara Çıkmak

İnternet dünyası her geçen gün büyümeye devam ediyor.  İnternet üzerinden satış ve pazarlama yapan sitelerin Google'da ilk sıralarda çıkması satış oranına çok büyük katkılar sağlamaktadır. 
Peki sitemizin üst sıralara çıkması için neler yapmalıyız?


Detaylara geçmeden önce geçen yazımızda bahsettiğimiz Seo nedir? Nasıl Yapılır? adlı makalemizi incelemenizi öneririz.
Google'da organik olarak üst sıralarda çıkmak için yapılması gereken en önemli maddeler şöyledir : 
Bu maddeleri iki grup halinde değerlendirmek daha doğru olacaktır. İlk grubumuzun adı 


1- Site İçi Geliştirmeler

 

Site İçi SEO Çalışması
Sitenizin hızı, doğru meta kullanımı, resimlerde alt etiket, <h> tagları kullanımı ve sade ve mobil uyumlu tasarım iç seo çalışması için çok önemlidir. Google bu kriterlere çok dikkat etmektedir.

 

İçerik Özgünlüğü ve Zenginliği  
İnternette bir konu hakkında binler hatta onbinlerce içerik bulunmaktadır. Bu içeriklerin çoğu kopyala yapıştır içeriklerden oluşmaktadır. Kopyala yapıştır içeriklerin Google tarafında hiç bir önemi yoktur. Özgün ve düzenli içerik girilen sitelerin ise Google'da üst sıralara çıkması çok daha kolay ve hızlıdır. 


Anahtar Kelime Analizi
Sitenize uygun doğru anahtar kelimeleri kullanarak üst sıralara çıkabilirsiniz. Bunun için Google'ın arama trendlerini takip edebilirsiniz.


İstikrar
Sitenizde yaptığınız paylaşımların istikrarlı olması Google arama robotlarının sitenizi düzenli ziyaret etmesini sağlar. Yani eğer sitenizde bir hafta içerisinde 5 içerik paylaşıp, diğer hafta hiç bir içerik paylaşımı yapmıyorsanız, bu google’ın gözünde haftada 1 içerik girmekten daha kötüdür.

 

2- Site Dışı Geliştirmeler

 

Site Dışı Link Almak
Siteniz dışında alacağınız linkler Google açısından çok büyük bir önem arz etmektedir. Faydalı sitelerde alacağınız yönlendirme linkleri google'da üst sıralara çıkmak için kullanacağınız en büyük koz diyebiliriz. 

 

Sosyal Medya Desteği
Sitenizde yaptığınız paylaşımlar, güncellemeler, gelişmeleri sosyal medya platformlarıyla (Facebook, Twitter, İnstagram vs.) destekleyip link almak Google'da üst sıralara çıkmanızı sağlar.

 

Google'da üst sıralara çıkmak için yapmanız gereken düzenlemeleri başlıca maddeler halinde sizlerle paylaştık. Bu maddeleri sitenizde uygulamanız halinde sitenizin üst sıralara çıkmaya başladığını gözlemleyebilirsiniz. 


Ayrıca bu tarz çalışmaları ve daha fazlasını profesyonel olarak yaptırmak istiyorsanız Dijital23.com ile iletişime geçebilir, bir kahve içmeye ofisimize bekleriz..

Yorum Yapın

Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtin.